Atrakcje Łeby
i okolic

Twoje szersze doświadczenie pobytu nad morzem

Sam wybierasz pomiędzy aktywnością, a słodkim lenistwem. 

Oprócz morza, wydm i sosnowych lasów, czekają na Was tuż obok zamku: zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą i leżakami, prywatna plaża z parawanami i serwisem kelnerskim. 

Zobacz jak można

spędzić miło czas w naszym otoczeniu

Odkryty basen z panoramą

Nasz zewnętrzny basen, oprócz wspaniałej panoramy na morze i doznań widokowych, dzięki swoim rozmiarom ( 10X18 metrów) gwarantuje możliwość prawdziwego pływania. Atmosferę letniego wypoczynku podkreślamy muzyką, koktajlami oraz piknikami na terenie zielonym przyległym do basenu. 

Rowery dla całej rodziny

Z myślą o Waszych wycieczkach rowerowych przygotowaliśmy 15 rowerów dla osób dorosłych i 6 rowerków dla dzieci. Są przez nas serwisowane, dostępne dla Was codziennie wraz z propozycjami unikalnych tras rowerowych dostępnych w recepcji. 

Piknik, ognisko lub grill...

Wykraczajacy poza oczekiwania relaks i bajkowe wspomnienia to nasza specjalność. Jesteśmy z nich szczególnie dumni, to przywilej naszego położenia i otoczenia. Dzięki rozległym terenom wokół zamku mamy możliwość zaaranżowania ogniska na plaży, grill-a na trawie, bądź romantycznego pikniku z koszem zakąsek i wybranych napojów, na kocu rozłożonym na prywatnej plaży. 

Wydmy ruchome

są największą atrakcją w Łebie. Położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, między morzem, a jeziorem Łebsko, są największym w Europie pasem ruchomych wydm.Pod wpływem wiatru przemieszczający się piasek powoduje, że wydmy "wędrują" na wschód z prędkością kilku metrów rocznie, zasypując napotkane lasy.  Największe zmiany w krajobrazie zachodzą jesienią i wiosną podczas sztormów na Bałtyku. Piasek przemieszcza się już przy wietrze, który wieje z prędkością 5 metrów na sekundę.Największa wydma ma obszar ok. 500 hektarów, najwyższa (Łącka Góra) ma 42 m wysokości. Po wdrapaniu się na szczyt wydmy można podziwiać pustynny krajobraz oraz jezioro Łebsko i oczywiście Morze Bałtyckie. 

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Kluki to miejscowość leżąca nad Jeziorem Łebsko w Słowińskim Parku Narodowym.Znajduje się tutaj kilka zagród mających na celu zobrazowanie codziennego życia Słowińców. Muzeum powstało w 1963 roku, kiedy to otwarto wystawę w jednej z zagród. Z czasem wieś opuszczało coraz więcej jej autochtonicznych mieszkańców pozostawiając swoje domostwa wraz z wyposażeniem. Osoby prowadzące muzeum w ten sposób pozyskiwały eksponaty, z których powstawały kolejne wystawy. Można zobaczyć tu zagrody mieszkańców zajmujących się rybołówstwem, kowalstwem, czy rolnictwem, a w domostwach oglądać pełne, oryginalne ich wyposażenie, zobaczyć w jaki sposób wypiekano chleb, czy dowiedzieć się jak pozyskiwano torf służący do ogrzewania domostw. Jest także karczma wokół, której “kręciło” się życie wsi. 

Latarnia Stilo

położona w odległości pięciu kilometrów od wsi Stilo zwanej również Osetnik i 10 km na wschód od miasta Łeba, jest bardzo charakterystyczną budowlą o kształcie ściętego ostrosłupa, na szesnastokątnej podstawie. U szczytu latarni znajdują się dwie galerie widokowe i laterna, do której nie ma dostępu. Została zbudowana na początku XX wieku i odznacza się bardzo nowoczesną, jak na tamte czasy, techniką budowy – stalowe elementy połączono śrubami, co jest doskonale widoczne wewnątrz budynku. Latarnia morska Stilo jest pomalowana w trzy charakterystyczne pasy – czarny u dołu, biały pośrodku i czerwony na górze. Obok wieży stoi domek latarników. 

Park Dinozaurów

kompleks na obrzeżach Łeby, zajmujący powierzchnię  20 ha, jedyny w Polsce tak rozbudowany i rozległy park dinozaurów, pięknie położony na obszarze około 20 hektarów. W otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody, idąc wieloma szlakami poznajemy poszczególne okresy z prastarych dziejów Ziemi. Podczas spaceru uroczymi ścieżkami, mostkami i kładkami poprzez trzciny obcujemy z około 100 gadami. Bardzo realistycznie czujemy swoimi zmysłami klimat minionych epok sprzed milionów lat, widzimy jak wyglądało i rozwijało się wtedy życie przyrody, ludzi i zwierząt. Wizyta w nim wiąże się ze wspaniałymi przeżyciami i możliwością zobaczenia modeli dinozaurów w skali 1:1.

Labirynt

rodzinny park rozrywki, którego naturalny lebirynt jest główną atrakcja parku, przeznaczoną tylko dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie. Główny labirynt zajmuje powierzchnię 5000 m2 - z platformami widokowymi i 4 celami do zdobycia po drodze do wyjścia. Wprawny zdobywca jest w stanie przejść labirynt w około 20 minut. 

Farma Alexa

pierwszy w Polsce rolniczy park rozrywki. Powstał w 2020 roku w Charbowie ok. 10 km od Łeby.  Jest to miejsce niezwykłe i unikalne w skali Polski, a nawet pierwsza i jak na razie jedyna taka farma w tej części Europy. Panujący na miejscu sielski klimat zachęca do zabawy na świeżym powietrzu dzieci w każdym wieku. Tu można poznać czym jest prawdziwa polska wieś, zobaczyć jakie sprzęty pracują w polu,  niektórymi się również przejechać, podejrzeć jak piękna jest nasza rodzima roślinność oraz spotkać się z prawdziwymi zwierzętami.

Muzeum Bursztynu

niewielkie muzeum, które powstało w 2017 r., z 4 pomieszczeniami, w których można podziwiać bursztynowe rękodzieło, biżuterię i rzeźby.

Na Muzeum Bursztynu w Łebie składają się 4 tematyczne sale o łącznej powierzchni czterystu metrów kwadratowych. Na tym obszarze zarówno mali i duzi poznają nie tylko historię niezwykłego minerału, jakim jest bursztyn, ale i przeniosą się do epoki lodowcowej czy obejrzą niezwykłe eksponaty;

  • Bursztynowy las
  • Epoka lodowcowa
  • Sala inkluzji
  • Bursztynowa komnata

Potrzebujesz
przewodnika?

Potrzebujesz
przewodnika?

Odwiedź

Adres: Sosnowa 1, 84-360 Łeba

mapa dojazdu

Zadzwoń

Telefon: 59 863 51 20

Napisz

Email: rezerwacja@zamekleba.pl

 


 

Informacja

Jesteśmy obiektem zabytkowym, nie posiadany windy, pokoi z prysznicami typu walk-in oraz innych udogodnień oczekiwanych od standardowych hoteli pod kątem szczególnych wymagań w zakresie łatwej dostępności.
Do 15.06.2024 trwają prace pogłębieniowe na plaży. Prace wykonywane są na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni i nie są zależene od Zamku Łeba. Zamek Łeba nie ma wpływu na czas oraz realizację prac.

Zapisz się do Klubu!

Zostań członkiem progrmu Zamek Łeba Family & Friends! Zbieraj punkty i wymieniaj je na zniżki i nagrody

zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się

Wszystkie prawa zastrzeżone. © 2023 Zamek Leba

Made with loveby NET-atak.pl