Odkrywaj zamek

Luksusowy obiekt nad polskim morzem zlokalizowany przy plaży

Panuje tutaj błogi spokój, a okoliczne atrakcje kuszą swoim urokiem.

Rób to na co masz ochotę. To przecież Twój czas. Twoje słodkie wakacje już tuż, tuż.

Czas słodkiego wypoczynku

i odkrywania tajemnic Zamku

Zamek
bajeczny

„Welcome to the other side”  to nie tylko hasło reklamowe, to nasz plan na twój pobyt jak z bajki. 

Tworzymy kameralny wymiar pobytu nad polskim morzem.  Mamy w tym doświadczenie i potrafimy sprawić, że twój wypoczynek będzie czasem absolutnego spokoju, ciszy i beztroski.  Ty i twoi najbliżsi doświadczycie atmosfery niewymuszonej elegancji i stylu. Będzie to Wasz jakościowy czas z widokiem na kojący bezkres Bałtyku. Wrażenie majestatu morza potęgować będzie kojący szum fal, który usłyszycie z tarasu i okien swoich pokoi od strony północnej. 

Zamek
z wyboru

Scenariuszy na Wasze pobyty mamy wiele; klasyczne plażowanie na terenie przynależnym do zamku, długie wycieczki piesze i rowerowe, chłodzące drinki pod otwartym niebem, pływanie lub lenistwo nad naszym basenem zewnętrznym, cudownie smakowity lunch z sezonowych składników z widokiem na plażę lub wprost na niej, zimą - ognisko na plaży pokrytej śniegiem, herbata i deser w stuletnich murach Zamku, relaks w SPA lub morsowanie. 

Napiszcie z nami swoją bajkę, napiszcie lub zadzwońcie.

 

Zamek
ze smakiem

Szef Kuchni odpowiada za nietuzinkową, jak sam obiekt, kuchnię Zamku Łeba. Przenosi na talerze goszczących w restauracji sztukę podkreślenia walorów świeżych produktów, uwielbienie dla lokalnych i sezonowych składników, umiejętność komponowania mistrzowskich sosów i różnorodność technik, które w nawet w najprostszych daniach pozwolą na nutę zaskoczenia. Szef tworzy przemyślane, oparte na sezonowych i lokalnych składnikach menu restauracji, otwartej zarówno na hotelowych gości, jak i osoby, chcące jedynie spróbować dań.

Zamek
z relaksem

Relaks w komfortowych pokojach z widokiem na morze lub ze słonecznymi balkonami od strony południowej to esencja Zamku Łeba. Goście Zamku mogą zapomnieć o obowiązkach i tempie życia, chłodząc się w naszym zewnętrznym basenie z widokiem na morze , relaksując w saunach SAO Spa, korzystając z refleksologii stóp, masażu balijskiego i tajskiego, lub poznając Słowiński Park Narodowy z unikalnymi wydmami. 

Inne propozycje to oczywiście klasyczne plażowanie, wycieczki konne po plaży i  rowerowe wycieczki wzdłuż wybrzeża. Jeśli nie jesteście fanami aktywności, z pewnością docenicie osłonięty od wiatru taras, na którym, otuleni kocykami, przy wybornych deserach, będziecie godzinami czytać książki lub po prostu patrzeć w dal, w bezkres, który tak pomaga odpocząć oczom. 

Zamek
z historią

Zamek Łeba to niepospolite miejsce na polskiej mapie turystycznej – zrewitalizowany, przedwojenny kurort, zlokalizowany tuż przy plaży. Zapierające dech w piersiach widoki, częściowo należące do Słowińskiego Parku Narodowego, bliskość morza i lasu, przyjemne SPA i sezonowa, polska kuchnia uzupełniają atrakcyjność obiektu, który zaciekawia ponad stuletnią historią. 

Powstały w 1907 roku zamek z charakterystyczną wieżą przetrwał wiele – potężne sztormy przed I wojną światową, jako Dom Kuracyjny tętniący życiem okres międzywojenny, zamianę w siedzibę Rakietowej Stacji Doświadczalnej i całkowite opustoszenie tuż po II wojnie. Wkrótce potem przejęcie przez Ministerstwo Zdrowia, które w przedwojennym budynku stworzyło Dom Zdrojowy Bałtyk, a kilka lat później utworzenie należącego do Funduszu Wczasów Pracowniczych ośrodka wypoczynkowego Neptun, który w latach 90. popadł w ruinę. Niedługo później został zrewitalizowany przez prywatnego właściciela, stając się luksusowym hotelem z zachowanym dawnym klimatem tego miejsca. 

Odwiedź

Adres: Sosnowa 1, 84-360 Łeba

mapa dojazdu

Zadzwoń

Telefon: 59 863 51 20

Napisz

Email: rezerwacja@zamekleba.pl

 


 

Informacja

Jesteśmy obiektem zabytkowym, nie posiadany windy, pokoi z prysznicami typu walk-in oraz innych udogodnień oczekiwanych od standardowych hoteli pod kątem szczególnych wymagań w zakresie łatwej dostępności.
Do 15.06.2024 trwają prace pogłębieniowe na plaży. Prace wykonywane są na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni i nie są zależene od Zamku Łeba. Zamek Łeba nie ma wpływu na czas oraz realizację prac.

Zapisz się do Klubu!

Zostań członkiem progrmu Zamek Łeba Family & Friends! Zbieraj punkty i wymieniaj je na zniżki i nagrody

zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się

Wszystkie prawa zastrzeżone. © 2023 Zamek Leba

Made with loveby NET-atak.pl